KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7884706
*
nr 788 4706
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Akvareller, 2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), 44 x 36 & 47 x 67
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 19:39:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 19:33:12
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
nr 788 4706
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Akvareller, 2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), 44 x 36 & 47 x 67
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/10 19:33:12 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk mÃ¥lare, delvis verksam i Sverige.Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



